0850 305 00 23

Royal Filo Car Rental - Hoşgeldiniz

Zorunlu Trafik Sigortası Yönetmeliğinde değişiklik

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Mecburi trafik sigorta poliçesinin alakalı mevzuat çerçevesinde sonlandırılması vaziyetinde, sigorta şirketine tahakkuk eden prim 25 liradan az olamayacak.

Karayolları Motorlu Araçlar Mecburi Mali Mesuliyet Sigortasında Tarife Uygulama Asalları İle ilgili Yönetmelikte farklığa gidildi. Hazine Müsteşarlığının konuya ait yönetmelik farklığı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, sigorta poliçesinin alakalı mevzuat çerçevesinde sonlandırılması vaziyetinde, sigorta şirketine tahakkuk eden prim 25 liradan az olamayacak. Bu primin 20 lirası acente komisyonu olarak tahakkuk ettirilecek.

Diğer taraftan, Müsteşarlığın, Sigorta Bilgi ve Himaye Merkezi Yönetmeliğinde Farklık Yapılmasına Değin Yönetmeliği de Resmi Gazetede’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle Sigorta Bilgi ve Himaye Merkezinin İdare Komitesinin yapısında farklık yapıldı.

Buna göre, İdare Komitesi beş azadan oluşacak. Bu azalar, birliğe aza sigorta ve emeklilik şirketlerinin genel müdür niteliğini haiz personeli arasından Hayat Dışı İdare Komitesi ile Hayat ve Emeklilik İdare Komitesince seçilecek birer üye, müsteşarlıkça belirlenecek iki üye ve merkez müdüründen oluşacak.

Bu yazı admins tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
İlgili Terimler :

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR

Bip ile iletişime geç