0850 305 00 23

Royal Filo Car Rental - Hoşgeldiniz

Toyota, ABD’de en çok patent alan otomobil markası oldu

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Şirketten yapılan izaha göre, Toyota, yenilikçi teknolojileri ve akıllı çözümleriyle otomotiv sektörüne önderlik etmeyi sürdürüyor.

Hibrit ve yakıt hücreli otomobiller ile ilgili lider rol üstlenen Toyota, sunduğu mobilite çözümleriyle de öne çıkarak üst üste dördüncü yıl AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de en çok patent alan otomobil markası oldu.

İleri teknoloji ile ürettiği otomobillerin yanında, bu arada bir mobilite şirketine de dönüştüğünü izah eden Toyota, 2017 yılında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Patent ve Marka Tescili Bürosu’nden 2 bin 15 patent alarak sektöründe bir rekora daha imzalamayı muvaffak oldu.

Toyota, Intellectual Property Owners Association (IPO) listesindeki en yenilikçi şirket arasında ilk 14’e girerek IBM, Apple ve Microsoft gibi teknoloji lideri isimlerin arasında bulundu.

İLK PATENT “DOKUMA TEZGAHI”

Toyota’nın ilk patenti, 1891 seneninde Sakichi Toyoda’nın aldığı dokuma tezgahı patenti oldu.

Toyota, kurucusu Kiichiro Toyoda’nın babası olan Sakichi Toyoda tarafından alınan bu patentten sonra 2003’te 14 bin 215 patentle en çok patent alan otomobil üreticisi unvanını ele geçirmişti. 2014 seneninde da 18 küresel otomobil üreticisi tarafından tescil ettirilen 57 bin patentin yüzde 26’sı Toyota’ya aitti.

Patent ile ilgili dünyanın öncü otomobil üreticisi konumunda bulunan Toyota’nın patentlerinin yüzde 85’i alternatif motor teknolojilerini içerirken, hibrit teknolojileri konusunda yeni buluşlar bu oranda en büyük hisseye sahip oldu.

Bu yazı admins tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
İlgili Terimler :

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR

Bip ile iletişime geç