0850 305 00 23

Royal Filo Car Rental - Hoşgeldiniz

Şırnak Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Şırnak Hudutları, hem Doğu Anadolu hem de Güneydoğu Anadolu’da kalan Şırnak, bugün elbette yaşanan siyasi gerilim, zorlu abuhava şartları sebebiyle parlak bir turizm bölgesi veyahut iş merkezi konumunda değil. Ancak aslında Ortadoğunun gizemi, Anadolunun bereketi, Akdeniz’in ve Rus kültürünün tesirleriyle oldukça ilgi çekici bir kültür turizmi merkezi olabilecek potansiyele sahip. Coğrafyasında sulh ve huzurun hakim olduğu bir dönemde Şırnak, keşfedilmemiş gizemli tarihi, kendini hiç bozmamış sanki bu vakte ait değilmiş gibi görünen kültürel yapısı ile son derece etkileyici bir turizm şehiri olacaktır. Peki, Şırnak’ta gezilip görülecek yerler nereleri ve Şırnak’ta ne yenir? İlk olarak Şırnak ve etrafını keyifle gezmek üzere Şırnak’tan araç kiralama yapabilirsiniz. Mardin oto kiralama ya da diğer komşu şehirlerden araç kiralama ile de Şırnak’a gelebilirsiniz. Şırnak’ta en ucuz kiralık oto seçeneği için ücret karşılaştırması yapmak üzere Royal Car Rental’ı kullanabilirsiniz.

ŞIRNAK RENT A CAR

Royal Car Rental sistemi, Şırnak ve etrafındaki rent a car bürolarının araç müsaitliklerini ve fiyatlarını anlık olarak ekranınıza yansıtan online bir araç kiralama modülüdür. Sistemi kullanarak Şırnak en uygun ücretli kiralık araba alternatifine en hızlı biçimde ulaşabilirsiniz. Daha şehre varmadan ülkenin en emin rent a car bürolarından birinden online olarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Dilerseniz şartsız iade yapabilir, ülkenin her yerinde olduğu gibi Şırnak’ta kredi kartına taksitle araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şırnak’ta gezilecek yerler konusu bu şehrin çok popüler olmayan ancak çok değerli olan tarihi ile yakından ilişkili. Mesela çok az bilinir fakat Şırnak şehri, Nuh’un Gemisi, endemik türler, ünik mimari ile ilgili eşsiz bir noktada bulunuyor. Daha önceki isimi Nuh olan Şırnak’ın Nuh Peygamber’in yaşadığı ve Nuh’un Gemisini yaptığı yer olduğuna inanılıyor. Bu konuda Avrupa ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki üniversitelerden çok sayıda araştırma ekibi zamanıyla bölgeye gelip ciddi araştırmalar yapmış ve kimi belirtilere rastlamıştı. Şırnak’ın en yüksek tepesi olan Cudi Dağı, çok ehemmiyetli bir tabii alandır. Dağın yamaçlarında bulunan çok sayıda mağara, küçük akarsular araştırmaya değer özelliktedir. ayrı olarak Cudi Dağı’nın tepesinin Nuh’un Gemisinin yapıldığı yer olduğuna inanılıyor. Dağın içindeki kabir yapıları ve kaya oyukları da bölgede yerleşimin çok daha önceki olduğunu gösteriyor. Cudi Dağı’nın bir diğer özelliği de bazı haşere ve nebat türlerinin yalnızca burada görülmesidir. Irak ve Suriye ile komşu olan Şırnak; savaş öncesinde mevzubahis hududun avantajlarını yaşayarak ehemmiyetli bir geçiş merkezi konumunda idi.

ŞIRNAK OTO KİRALAMA

Yerleşimin dağınık olduğu Şırnak’ta değişik dini ve sosyo kültürel alt yapıları olan gruplar bir arada yaşar. Şehirde bulunan Kızıl Medrese, Anadolu Türk Mimarisinin en güzel ve ünik örneklerinden biridir. Abdaliye Camii, Cizre Kalesi, Abdurrahman Ağa Kasrı, Hamidiye Kışlası da Şırnak’ta görülmesi şart olan ehemmiyetli tarihi yapıtlardır. Şırnak mutfağı, tam bir Ortadoğu – Anadolu karması. Aslında bu istikametiyle de şehir incelemeye değer. Çünkü, dünya çapında gurmeler, böyle daha dış tesirlere maruz kalmamış başka bir deyişle çok karışmamış özgün mutfakları incelemeyi seviyorlar. Şırnak’ta hamur, et, şerbetli tatlıların ve değerli baharatların hakim olduğu bir yemek kültürü var. Şehirde ve etrafında hayvancılık yapıldığı için etin en tazesini, en hilesizini burada yemek bahtınız çok yüksek.

Nüfusu: 290,307’dir.

Şırnakta gezilecek yerler; Finik Ören Yeri ve Kalesi, Bazebde Ören Yeri, Cudi Dağı, Abdaliye Medresesi (Mir Abdal), Cizre Ulu Cami, Kırmızı Medrese, Nuh Peygamber Türbesi, Kasrik Ören Yeri’dir.

Şırnak ilçeleri; Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Merkez, Silopi, Uludere’dir.

Şırnak Plaka Kodu: 73’tür.

 

 

Bu yazı admins tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
İlgili Terimler :

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR

Bip ile iletişime geç